Otwarty dialog czeka na swój czas

4 wrz

Mafia to pieniądze i władza – a oni mają i pieniądze i polityków.

Działalność Otwarty Dialog jest nakierowana przede wszystkim na to, aby bronić przed ekstradycją oszusta z Kazachstanu Ablyazov, który ukradł 6 miliardów USD narodowi kazachskiemu i uciekł na Zachód.

Fundacja Otwarty Dialog na początku zajmowała się tylko Kazachstanem, potem zaczęła zajmować się także Ukrainą i Rosją, tylko po to, żeby stworzyć sobie historię działalności, żeby się uwiarygodnić. Otwarty Dialog dysponuje podejrzanymi wielomilionowymi funduszami, przekazywanymi za pośrednictwem podstawionych osób, firm „słupów”, jak również gotówką z rąk do rąk.

Mega oszust zatrudnia i wydaje kolosalne środki na swoich najemników, wierząc, że to oni go uratują przed sprawiedliwym sądem. A ci najemnicy z kolei, biorą za swoje usługi ogromne pieniądze, jeżdżąc na niezliczone wycieczki po Europie, próbując przekupić polityków i dziennikarzy. Politycy są przez nich czasami zastraszani groźbą pikiety lub wysyłką krytycznych materiałów do mediów. A od dziennikarzy żądają, żeby pisali o Ablyazov, jako o prześladowanym.

Robią to w ukryciu, pieniądze płyną z rąk do rąk. Groźne jest to, że ich szef za olbrzymie pieniądze ukradzione narodowi kazachskiemu tworzy mafijne struktury. Już zaczął to robić w Polsce. Mafijne, bo mafia to pieniądze i władza – a oni mając pieniądze próbują podkupić polskich polityków i wpływać na politykę.

Filozofia oszusta jest prosta – ukradł 6 miliardów, część trzeba wydać na przekupienie polityków, dziennikarzy, organizacji pozarządowych, a z resztą miliardów można wygodnie żyć z rodziną w Europie, śmiejąc się z ludzkiej naiwności.

Już raz udało się Ablyazov przy pomocy nieczystych środków uzyskać azyl polityczny w Wielkiej Brytanii. Ale po tym, jak ukrywając swój majątek przed brytyjskim sądem, otrzymał wyrok 22 miesięcy więzienia, zbiegł do Francji. Odsiedziawszy w więzieniu we Francji 3 lata, został wypuszczony, ale w dalszym ciągu ciążą na nim zarzuty sądu brytyjskiego o ukrywanie majątku.

Ablyazov nie brzydzi się zatrudniać ludzi bezwzględnych i podłych, takich jak Otwarty Dialog, bo dzięki nim wyszedł z więzienia we Francji

W Polsce i Europie mieszkają, nawet otrzymali, a raczej kupili polityczny azyl rodzina i współpracownicy mafii Ablyazov. Oni dysponują ogromnymi pieniędzmi i są bardzo groźni. Jeden ze współpracowników Otwartego dialogu nawet prowadzi wiadomości na TV Biełsat, a inni na razie schowali się. Czekają na swój czas.

Balli Marzec

Opozycja Kazachstanu za granicą

www.wspolnotakaz.pl

mail: [email protected]                             

tel. 605 039 973