Solidarni z Kazachstanem.

17 sty

Prosimy o solidarność z Kazachstanem!

Prosimy o wpłaty na

Zrzutka

lub

Paypal

Stowarzyszenia „Wspólnota Kazachska” wysyła Balli Marzec do Kazachstanu z misją nakłonienia do dialogu i przestrzegania praw człowieka, udzielania pomocy prześladowanym i niesłusznie aresztowanym.

Przez 30 lat reżym w Kazachstanie rządzony przez jednego człowieka i jego rodzinę okradał własny naród. Dlatego ostatnio w Kazachstanie wybuchły protesty przeciwko biedzie i braku swobód obywatelskich, przelała się krew. Obywatele chcą godnego życia w kraju, który jest bogaty w naturalne surowce jak ropa czy gaz.

Po naszym apelu na konferencji prasowej po spotkaniu z Ambasadorem Kazachstanu o wycofanie obcych wojsk z Kazachstanu – nowa władza wycofała je – to znaczy, że nasza misja jest potrzebna.

Zbieramy środki na bilety do Kazachstan, zakwaterowanie i transport na miejscu.

W Kazachstanie mieszkają tysiące Polaków, zesłanych tam w czasach stalinowskich. Polska to jedyny kraj Zachodu, który ma tam tak liczną diasporę.

Kazachowie pomogli zesłanym tam Polakom przeżyć, chociaż sami niewiele mieli. Tysiące Polaków zesłanych do Kazachstanu liczy na reakcję świata a w szczególności na pomoc Polski i Polaków.

Polska powinna być w Kazachstanie poprzez nasze Stowarzyszenie i pomóc społeczeństwu Kazachstanu.

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Prosimy o wpłaty na

Zrzutka

lub

Paypal